Wynajem wózków widłowych na terenie całej Polski

Wózki widłowe

5 korzyści z korzystania z wózka widłowego typu reach truck

Artykuł przeczytasz w: 3 minut
Oceń post

Wózek reach truck to urządzenie, które sprawdza się w wielu branżach. Sprzęt tego typu – o bardzo specyficznych parametrach technicznych – jest odpowiedni wszędzie tam, gdzie ładunki muszą być przenoszone na duże wysokości, nawet do kilkunastu metrów. Zastanawiasz się, jakie zalety niesie za sobą korzystanie z takich pojazdów transportu bliższego? Poznaj kluczowe korzyści!

Wózek widłowy reach truck – co to w ogóle jest?

Wózek reach truck to inaczej wózek wysokiego składowania. Oznacza to, że jego konstrukcja pozwala na unoszenie ładunków na duże wysokości. Cechą szczególną takiego urządzenia jest wysuwny maszt.

Wózki typu reach truck:

  • mają maszty, których maksymalna wysokość pracy może wynieść nawet 13 m – chociaż wiele zależy od konkretnego modelu,
  • to przede wszystkim urządzenia o napędzie elektrycznym, 
  • mają dość wysoki udźwig – nawet do 2,5 tony, chociaż są te modele o mniejszych parametrach, np. do 1 200 czy 1 600 kg;
  • mają konstrukcję boczną – kabina operatora jest usytuowana bokiem do kierunku jazdy.

Są to więc bardzo specjalistyczne urządzenia, których zakup czy wynajem może być dużą korzyścią.

W magazynach wysokiego składowania – coraz popularniejszych w wielu branżach, w tym w e-commerce, to nieodzowny element wyposażenia.

Wózek reach truck – dlaczego warto z niego korzystać?

Nowoczesny wózek widłowy typu reach truck to urządzenie, które jest coraz chętniej wybierane, zwłaszcza w branży logistycznej. Poznaj powody, dla których warto sięgać po taki sprzęt.

1. Wózki typu reach truck są niezawodne w magazynach wysokiego składowania

Chociaż ta korzyść wydaje się „oczywistą oczywistością”, warto przyjrzeć się jej bliżej – zwłaszcza, że obiekty logistyczne z regałami o dużej wysokości to przyszłość biznesu. Dlaczego? Powód jest prosty: dzięki nim można bardzo efektywnie wykorzystać przestrzeń do składowania. To przekłada się na optymalizację kosztów eksploatacji magazynu i podniesienie jego potencjału. Z tego rozwiązania korzysta m.in. wiele biznesów e-commerce, ale i z innych, bardziej tradycyjnych branż.

2. Wózki widłowe reach truck – idealne do pracy wewnątrz hali

W wózku widłowym typu reach truck pracuje najczęściej akumulator li-ion lub tradycyjny kwasowy. To przekłada się na cichą, ale przede wszystkim zeroemisyjną pracę. Dlatego urządzenie dobrze sprawdzi się podczas pracy wewnątrz magazynu.

3. Wózek reach truck jest przystosowany do pracy w magazynie o wąskich alejkach

W logistyce każdy „kawałek” miejsca ma znaczenie. Dlatego coraz częściej centra logistyczne tego typu są wyposażone w bardzo dużą liczbę regałów. To oczywiście przekłada się na ograniczone miejsce do manewrowania. Na szczęście nowoczesne wózki typu reach truck nie mają z tym problemu – wyróżniają się kompaktową budową. Dzięki temu można je swobodnie użytkować nawet w najbardziej wymagającej alejce magazynowej. 

Sprawdź również: 5 zastosowań wózka reach truck w pracy na magazynie

4. Wózki widłowe reach truck pozwalają obniżyć koszty eksploatacji

Ta zaleta dotyczy przede wszystkim modeli nowej generacji, a więc tych z nowoczesnym akumulatorem. Taki sprzęt – dostępny również na wynajem – może oferować np. innowacyjną technologię zasilania: litowo-jonową. Wpływa ona m.in. na wyższą wydajność pracy, żywotność akumulatora i jest praktycznie bezobsługowa. Możliwość szybkiego doładowywania gwarantuje wysoką elastyczność.

5. Uniwersalność zastosowania wózków typu reach truck

Wszechstronność to jedna z zalet reach truck. Wózek może być przystosowany do pracy w różnorodnych warunkach i pomieszczeniach. Można go np. zaadaptować do pracy w chłodni czy mroźni, ale także w magazynie z systemem regałów wjezdnych. W niektórych przypadkach istnieje też możliwość dopasowania urządzenia w strefie wysokiego zagrożenia wybuchem (np. przy obchodzeniu się z towarami typu ADR).

Jak zatem widać, korzyści płynące z inwestycji w tego typu sprzęt są bardzo duże. Nie dziwi więc, że wózki typu reach truck są obecnie jednymi z chętnie wybieranych – także wśród klientów wypożyczalni, którym zależy na wynajmie długoterminowym.

Wynajem wózka typu reach truck – czy to dobry pomysł?

Zakup nowego wózka typu reach truck oznacza znaczny wydatek. Pytanie więc, czy jest rozsądne mrożenie kapitału w takim sprzęcie? To właśnie powód, dla którego coraz większa grupa firm wynajmuje wózki widłowe reach truck na dłuższy czas. To pozwala zamienić jeden duży wydatek na dość niewielką, comiesięczną opłatę. W jej ramach zawierają się m.in. serwis pojazdu czy też zapewnienie pojazdu zastępczego, gdyby zaszłaby taka potrzeba.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach wynajmu wózków widłowych typu reach truck? Już teraz skontaktuj się z naszym zespołem i przekonaj, jak proste jest wypożyczenie takiego innowacyjnego sprzętu!