Wynajem wózków widłowych na terenie całej Polski

SerwisWózki widłowe

Serwis wózków widłowych – gwarancja bezpiecznego sprzętu

Artykuł przeczytasz w: 3 minut
Oceń post

Wózki widłowe to niezwykle przydatne urządzenia wykorzystywane w wielu branżach i pozwalające na realizację różnorodnych istotnych zadań. Obsługiwane przez wykwalifikowanego operatora i w pełni sprawne są bezpieczne, ale czasami wystarczy zaledwie drobne niedopatrzenie, by np. uległy uszkodzeniom mogącym prowadzić do groźnych wypadków. To dlatego regularny, solidny serwis wózków widłowych jest tak ważny!

Bezpieczeństwo użytkowania wózków widłowych – co jest najważniejsze?

Bezpieczeństwo użytkowania wózków widłowych to bardzo istotna kwestia. Są to bowiem maszyny, które mogą powodować nie tylko poważne zniszczenia mienia (np. w przypadku upadku podnoszonego ładunku), ale również zagrożenie zdrowia i życia zarówno dla operatora, jak i osób postronnych. Aby ryzyko tego rodzaju zdarzeń było zredukowane do minimum, należy powierzać obsługę wózków widłowych wyłącznie pracownikom o odpowiednich kwalifikacjach. Bardzo ważna jest również prawidłowa eksploatacja pojazdów oraz kontrola ich stanu technicznego.

Do podstawowych zasad użytkowania wózków widłowych należy kierowanie się wytycznymi producenta, np. w zakresie maksymalnego udźwigu. Ponadto należy pamiętać, by poruszać się pojazdem tylko z opuszczonymi widłami i pod żadnym pozorem nie podnosić ani nie przewozić ludzi na widłach wózka. Dodatkowo operatora obowiązują wszelkie standardowe zasady zachowania ostrożności, tak jak przy prowadzeniu każdego innego pojazdu.

Innym ważnym aspektem jest prawidłowe przygotowanie wózka widłowego do pracy. Przed rozpoczęciem zmiany operator powinien skontrolować jego stan techniczny i upewnić się, że nie odbiega on od normy. Zaniepokoić go powinny:

 • wszelkie uszkodzenia mechaniczne,
 • wycieki płynów,
 • nieprawidłowe działanie hamulców lub innych elementów
 • nieprawidłowe działanie oświetlenia,
 • nieprawidłowy stan (np. przebicie) opon.

Przed rozpoczęciem pracy należy się również upewnić, że wszystkie płyny eksploatacyjne są uzupełnione, a poziom paliwa lub stan naładowania baterii zadowalające. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości pojazd nie nadaje się do użytkowania i konieczny staje się jego serwis.

Na czym polega serwis wózków widłowych?

Serwis wózków widłowych to bardzo szerokie pojęcie obejmujące szereg usług związanych ze stanem technicznym sprzętu i jego przygotowaniem do bezpiecznej eksploatacji. Prace serwisowe mają związek zarówno z naprawami, jak i kontrolą stanu technicznego wózków, a także konserwacją urządzeń. Kompleksowy serwis wózków widłowych zajmuje się bardzo wieloma rzeczami, takimi jak:

 • naprawy wózków widłowych (gwarancyjne i pogwarancyjne, powypadkowe itd.),
 • kontrole bezpieczeństwa,
 • konserwacje,
 • wymiany oleju hydraulicznego,
 • serwis akumulatorów,
 • serwis prostowników,
 • serwis opon,
 • przeglądy wózków widłowych,
 • odbiory UDT,
 • pomiary elektryczne.

W większych firmach posługujących się rozległymi flotami wózków widłowych, a nierzadko również innego podobnego sprzętu, często działają wewnętrzne zespoły serwisowe, które stale czuwają nad i stanem, działaniem i bezpieczeństwem maszyn. W mniejszych firmach zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest jednak korzystanie z zewnętrznego serwisu wózków widłowych. Opiekę serwisową możesz mieć również w cenie korzystania z wózka – to możliwe dzięki usługom wynajmu!

Przeczytaj także: Awaria wózka widłowego – co zrobić?

Profesjonalny serwis wózków widłowych zajmie się kompleksowo ich funkcjonowaniem i bezpieczeństwem. Przeprowadzi zarówno rutynowe odbiory i kontrole, a także poważne naprawy.

Wynajem a serwis – wózki widłowe

Wynajem wózków widłowych to coraz popularniejsza usługa, a dzieje się tak z kilku względów. Przede wszystkim zapewnia niezwykle pożądaną w niepewnych czasach elastyczność, a jednocześnie stanowi ciekawą alternatywę dla zakupu ze względu na możliwość „uwolnienia” znacznych ilości gotówki. Zamiast przeznaczać bardzo duże kwoty na zakup sprzętu, możesz płacić tylko niewielką, stałą opłatę za jego wynajem. Pozostałe pieniądze możesz zaś przeznaczyć na działania rozwojowe, inwestycje i inne wydatki, które pomogą długoterminowo zwiększyć zyski firmy.

Wynajem wózków widłowych jest też ceniony przez wiele osób za pełną obsługę serwisową. Doceniają ją zwłaszcza ci właściciele firm, którzy korzystali już z własnego sprzętu i wiedzą z jakimi nerwami oraz kosztami wiążą się np. naprawy powypadkowe czy okresowe przeglądy. Gdy zaś serwis wózków widłowych zawarty jest w usłudze ich wynajmu, nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych wydatków w razie awarii ani pamiętać o okresowych przeglądach i innych czynnościach wymaganych dla podtrzymania sprawności sprzętu.

Jeśli interesuje Cię wynajem wózków widłowych lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług zawartych w cenie, skontaktuj się z naszym biurem. Chętnie przedstawimy Ci wszystkie zalety wynajmu oraz naszą atrakcyjną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.