Wynajem wózków widłowych na terenie całej Polski

Wózki widłoweAktualności

Wózek widłowy czołowy – dlaczego warto go wynająć?

Artykuł przeczytasz w: 3 minut
Oceń post

Wózki widłowe czołowe to najbardziej uniwersalny sprzęt używany w różnego rodzaju magazynach i nie tylko. Dostępne są w wersji spalinowej i elektrycznej, dzięki czemu nadają się do pracy w budynkach i poza nimi. Nadają się do realizacji wielu zadań, skutecznie ją ułatwiając. Dlaczego warto wynająć wózek widłowy czołowy!

Czym charakteryzuje się wózek widłowy czołowy?

Wózek widłowy czołowy to maszyna z widłami umieszczonymi w przedniej części. Operator zajmuje w tym przypadku pozycję na wprost, zgodną z kierunkiem jazdy. Wózki czołowe przeznaczone są do obsługi na siedząco. Zazwyczaj pozwalają na podnoszenie ładunków na wysokość kilku metrów.

Wózek podnośnikowy czołowy nadaje się do realizacji wielu różnorodnych zadań. Najczęściej wykorzystywany jest w magazynach i w halach produkcyjnych, w tym w mroźniach i chłodniach. Maszyny przeznaczone do pracy we wnętrzach mają silniki elektryczne, które są ciche, ekologiczne, oszczędne i nie wytwarzają spalin. Współcześnie stosuje się napędy prądu zmiennego (AC), które umożliwiają płynną, dynamiczną jazdę oraz zapewniają wózkom większą trwałość.

Wśród elektrycznych wózków widłowych czołowych można wyróżnić urządzenia o różnych wymiarach i możliwościach. Nie brakuje w tej grupie sprzętu kompaktowego, który idealnie nadaje się do manewrowania w wąskich korytarzach roboczych. Jest on niezwykle uniwersalny i pozwala na realizację wielu prac. Natomiast w miejscach, w których potrzebna jest jeszcze większa wszechstronność, można zastosować mocniejsze urządzenia.

Wózek czołowy może umożliwiać obsługę ładunków na różnych wysokościach.

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy czołowy?

Wiele firm korzystających z wózków widłowych decyduje się po prostu na ich zakup. Często jednak lepszym wyborem może się okazać wynajem. Tego typu usługi są już bardzo popularne na Zachodzie, w Polsce również zyskują na zainteresowaniu. Dlaczego warto wynająć wózek czołowy?

Wynajem wózka to rozłożenie kosztów w czasie

Zaopatrzenie firmy w wózki widłowe czołowe może sporo kosztować, jeśli zdecydują się Państwo na zakup. Zwykle przecież potrzebnych jest co najmniej kilka maszyn tego typu. Duża inwestycja na wstępie blokuje jednak znaczną część funduszy firmy, które w przeciwnym razie można by przeznaczyć na inne cele. Wynajem nie tylko pozwala rozłożyć w czasie koszty korzystania z wózków, ale również lepiej je kontrolować. Stała opłata ułatwia planowanie wydatków i wszelkich inwestycji oraz prognozowanie zysków. 

Przeczytaj także: Ile kosztuje wynajem wózków widłowych?

Wynajem wózka czołowego zapewnia elastyczność

Wynajem jest idealnym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy wózek czołowy jest potrzebny jedynie sezonowo czy okresowo. Można zdecydować, przez jaki okres będzie się używać sprzętu i skorzystać z wynajmu zarówno krótkoterminowego, jak i długoterminowego.

Prowadzą Państwo biznes, który odznacza się wyraźną sezonowością i w tzw. piku potrzebują dodatkowego sprzętu? Dzięki wynajmowi otrzymają Państwo perfekcyjnie dostosowane do potrzeb wózki widłowe zawsze wtedy, gdy będą potrzebne.

Ponadto w przypadku wynajmu łatwiej jest dopasować flotę do zmieniających się potrzeb. Jeśli po pewnym czasie okaże się, że wózek widłowy czołowy z przeciwwagą nie jest już potrzebny lub że do wykonywanych z jego użyciem zadań lepiej sprawdzi się inny sprzęt, bez trudu można wynająć inny model. Renomowane wypożyczalnie zapewniają dostęp do różnych urządzeń, dlatego jeśli zmienia się charakterystyka procesów lub ładunków w magazynie bez problemu można zastąpić wózek czołowy na przykład sprzętem podnośnikowym i odwrotnie.

Sprawdź również: Czym kierować się przy wyborze wózka widłowego?

Zawsze sprawny wózek widłowy czołowy – postaw na wynajem

Wynajem wózków widłowych w znacznym stopniu odciąża przedsiębiorcę w zakresie utrzymania sprzętu w dobrym stanie technicznym. Jeśli płacą Państwo za wynajem, dostawca usługi zapewni zawsze sprawne, gotowe do pracy wózki widłowe. Awarie zazwyczaj zdarzają się zupełnie niespodziewanie. Jeśli kupili Państwo sprzęt, nie wykupując jednocześnie usługi serwisu producenta, ich usunięcie może być kosztowne i czasochłonne. Jeśli jednak korzystają Państwo z wynajmu, to firma dostarczająca wózki zajmie się serwisem – przyśle mechanika, który zrealizuje naprawę na miejscu, a w przypadku poważniejszej usterki dostarczy urządzenie zastępcze. Dzięki temu nie trzeba obawiać się przestojów w pracy. Dlatego tak ważne jest, aby przed skorzystaniem  z usługi wynajmu upewnić się, czy dany dostawca zapewnia pełen serwis