Wynajem wózków widłowych na terenie całej Polski

Wózki widłoweAktualności

Wózek widłowy podnośnikowy – jakie są jego zastosowania?

Artykuł przeczytasz w: 2 minut
Oceń post

Wózki widłowe mają bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od budowy i parametrów technicznych oferują inne możliwości wykorzystania. Do najpopularniejszych urządzeń stosowanych w magazynach, centrach logistycznych i zakładach przemysłowych należą wózki podnośnikowe. Czym charakteryzuje się wózek widłowy podnośnikowy, a także w jaki sposób i gdzie się go wykorzystuje.

Czym charakteryzuje się wózek widłowy podnośnikowy?

Wózki widłowe można podzielić według cechy eksploatacyjnej na kilka rodzajów. Wyróżnia się miedzy innymi wózki podnośnikowe i unoszące

Wózek widłowy podnośnikowy jest bardziej wszechstronny, przez co sprawdza się w wielu zastosowaniach. To maszyna wyposażona w widły przymocowane do masztu o określonej wysokości oraz mechanizm podnoszący. Dzięki temu może być używana do podnoszenia ładunków umieszczonych na paletach na określoną wysokość, a także ich zdejmowania z regałów.

Wózek podnośnikowy widłowy jest stosowany przede wszystkim wewnątrz magazynów, do składowania towarów w regałach. Sprawdza się we wszelkiego rodzaju punktach logistycznych, ale również w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych czy sklepach wielkopowierzchniowych. W zależności od detali budowy i parametrów wózek widłowy podnośnikowy może sprawdzać się przy realizacji różnych zadań.

Wózek widłowy podnośnikowy to sprzęt niezastąpiony w magazynach, a także w zakładach przemysłowych czy sklepach wielkopowierzchniowych.

Wózek podnośnikowy z napędem elektrycznym to bardzo uniwersalne urządzenie. Idealnie sprawdzi się podczas pracy we wnętrzach. Porusza się dzięki energii z akumulatora, dzięki czemu jest ekologiczny i bezpieczny do pracy pod dachem. 

Może pomagać przy przeładunku, transportując towary i umożliwiając ich układanie na regałach. 

Ze względu na szerokie zastosowanie akumulatorowy podnośnikowy wózek widłowy występuje w wielu wariantach różniących się m.in. udźwigiem, wysokością podnoszenia czy wymiarami. Kompaktowy wózek widłowy podnośnikowy stworzony jest z myślą o poruszaniu się w wąskich przestrzeniach pomiędzy regałami.

Przeczytaj również: Elektryczne wózki podnośnikowe z pojedynczym masztem – co to takiego?

Wózek widłowy podnośnikowy dla operatora idącego czy jadącego – różnice w wykorzystaniu

Możliwy sposób wykorzystania podnośnikowego wózka widłowego zależy również od sposobu prowadzenia go przez operatora. Wózek może być kierowany za pomocą dyszla przez operatora idącego. Bardziej komfortową i wydajniejszą pracę umożliwiają wózki, w których operator jedzie na platformie lub siedzi w fotelu. 

W tym przypadku operator może zajmować pozycję zgodną z kierunkiem jazdy – wtedy ma widły przed sobą. Umożliwia to bezpieczną pracę z ładunkami. To bardzo popularny typ podnośnikowego wózka widłowego, który ma szerokie zastosowanie.

Przy niektórych typach prac zdecydowanie lepiej sprawdzi się jednak wózek widłowy podnośnikowy boczny. W tym przypadku operator jest ustawiony bokiem do kierunku jazdy, a widły znajdują się prostopadle w stosunku do niego. Takie rozwiązanie ułatwia pracę w niewielkich przestrzeniach magazynowych i wąskich korytarzach. Zwykle maszyny tego typu są bardzo zwrotne.

Wózek widłowy podnośnikowy do każdego zastosowania

Odpowiednio dobrany wózek widłowy podnośnikowy sprawdzi się w niemal dowolnym zastosowaniu. Tego typu sprzęt jest wykorzystywany w wielu branżach i wprost niezastąpiony podczas realizacji wszelkich zadań związanych z magazynowaniem. Odpowiedni dobór parametrów zapewnia wygodną, efektywną pracę. Potrzebują Państwo urządzeń tego typu? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Przeczytaj także: Czym kierować się przy wyborze wózka widłowego?