Wynajem wózków widłowych na terenie całej Polski

Wózki widłoweWózki widłowe elektryczne

6 korzyści z wynajmu wózka podnośnikowego elektrycznego

Artykuł przeczytasz w: 3 minut
5/5

Wózek podnośnikowy elektryczny to urządzenie o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Można go wykorzystać zarówno w magazynie czy centrum logistycznym, jak i w zakładzie produkcyjnym. A jakie są korzyści z użytkowania tego sprzętu? Poznaj te najważniejsze.

Co to jest wózek widłowy podnośnikowy elektryczny?

Wózek widłowy podnośnikowy elektryczny to urządzenie, które służy do transportu bliskiego ładunków w magazynie. Proste modele nie są wyposażone w kabinę operatora, a prowadzone przez niego za pomocą charakterystycznego dyszla. Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają platformę, na której operator może stać lub fotel do wygodnej obsługi urządzenia w pozycji siedzącej. Takie urządzenie jest:

  • niewielkie – ma kompaktowe rozmiary,
  • łatwe w obsłudze – chociaż trzeba pamiętać, że operatorzy muszą uzyskać uprawnienia UDT do operowania nimi (co wynika z faktu, iż podnoszą one ładunek na wysokość powyżej 30 cm),
  • bardzo uniwersalne.

Warto przy tym pamiętać, że wózek podnośnikowy elektryczny jest zasilany przez akumulator. Ten może być kwasowo-ołowiowy lub litowo-jonowy.

Jakie są korzyści z wynajmu wózka podnośnikowego elektrycznego?

Wózek podnośnikowy elektryczny ma bardzo szeroki zakres zastosowań, dlatego przydaje się w niemal każdej firmie, która magazynuje towary lub prowadzi działalność wytwórczą czy dystrybucyjną. Pytanie więc, dlaczego taki sprzęt warto wynająć, a nie np. kupić? Oto kilka kluczowych zalet.

Sprawdź także: Wózek widłowy podnośnikowy – jakie są jego zastosowania?

1. Wynajęty wózek podnośnikowy elektryczny nie „mrozi” środków finansowych firmy

Zakup nowego urządzenia wysokiej klasy to duża inwestycja. Pytanie więc, czy jesteś gotowy na to, aby ją ponieść? Nawet jeżeli w budżecie są pieniądze przeznaczone na taki cel, być może lepiej przeznaczyć je na bieżący rozwój biznesu, a w zamian zapewnić sobie korzystną i niewygórowaną, a przede wszystkim przewidywalną stawkę miesięczną za wynajem?

2. Wynajem to dobre rozwiązanie, gdy wózek podnośnikowy jest potrzebny okazjonalnie

Na co dzień do pracy wystarczy Ci zwykły paleciak lub inny sprzęt, który masz na stanie, a elektryczny wózek podnośnikowy z podestem przydaje się np. wyłącznie w wysokim sezonie? W takim przypadku inwestycja we własne urządzenie nie przyniesie oczekiwanego zwrotu, a narazi Cię na wysokie koszty. Krótko- lub średnioterminowy wynajem będzie się wiązał z mniejszym wydatkiem i zapewni łatwy oraz szybki dostęp do sprzętu z wysokiej półki – takiego, którego być może nie kupiłbyś, chcąc okazjonalnie użytkować urządzenie.

3. Dostęp do wózków podnośnikowych najnowszej generacji

Rynek wózków widłowych jest bardzo dynamiczny, a najlepsi producenci niemal co roku oferują innowacyjne rozwiązania zapewniające jeszcze bezpieczniejszą i bardziej ergonomiczną pracę. Zakup własnego urządzenia oznacza „skazywanie się” na jego eksploatację przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Za to wynajem to dostęp do sprzętu nowej generacji: w pełni sprawnego, sprawdzonego pod kątem technicznym i zapewniającego możliwość korzystania z zaawansowanych funkcji. 

4. Brak odpowiedzialności za konserwację i serwisowanie wózka widłowego podnośnikowego z napędem elektrycznym

Wózki podnośnikowe elektryczne podlegają dozorowi technicznemu UDT i wymagają regularnej konserwacji oraz serwisowania. To dodatkowe koszty i obowiązki, których unikasz wynajmując sprzęt. W takim wypadku przeglądy urządzeń, jak również dodatkowe koszty związane z naprawami i serwisowaniem najczęściej spoczywają na firmie wynajmującej, a nie na najemcy. Oczywiście jest to zależne od podpisanej umowy najmu, dlatego warto tą kwestię sprawdzić i wynajmować urządzenia od sprawdzonych firm.

5. Szybka wymiana sprzętu w wypadku awarii

Zastanawiasz się, co stanie się, kiedy wynajęty wózek podnośnikowy elektryczny ulegnie uszkodzeniu podczas intensywnej pracy? Takie sytuacje mogą się zdarzyć – chociaż rzadko – nawet w przypadku w pełni sprawnego i nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości. Kiedy wynajmujesz takie urządzenie, nie musisz się martwić. Zgłaszasz awarię i możesz oczekiwać ekspresowej naprawy lub – gdy zajdzie taka konieczność – wymiany na wózek zastępczy. W efekcie nie zmagasz się z długimi przestojami w pracy wynikającymi z niesprawności kluczowego sprzętu.

6. Minimum formalności związanych z wynajmem

Bez względu na to, jakiego typu wózek podnośnikowy elektryczny chcesz wynająć, możesz oczekiwać:

  • profesjonalnego doradztwa przy doborze sprzętu – eksperci podpowiedzą Ci, które urządzenie sprosta wymaganiom eksploatacyjnym i planowanemu zastosowaniu,
  • szybkiej dostawy sprzętu bezpośrednio do firmy, 
  • prostej i przejrzystej umowy oraz ograniczenia formalności do minimum – tak, aby cały proces przebiegł bardzo szybko i w oparciu o zrozumiałe, jasne warunki.