Wynajem wózków widłowych na terenie całej Polski

Wózki widłowe elektryczne

Wózki widłowe elektryczne – 5 korzyści dla Twojej branży

Artykuł przeczytasz w: 3 minut
Oceń post

Wózki widłowe elektryczne z roku na rok zyskują na popularności. Zastanawiasz się, czy taki sprzęt sprawdzi się również w Twojej branży? Poznaj jego najważniejsze zalety i zobacz, jak najkorzystniej zacząć użytkowanie nowoczesnych urządzeń transportu bliskiego z napędem elektrycznym!

Wózki widłowe elektryczne – czyli jakie?

Wózki widłowe z napędem elektrycznym to bardzo szeroka kategoria urządzeń transportu bliskiego o rozległej i zróżnicowanej gamie zastosowań. Wszystkie je łączy jedna, kluczowa cecha, a mianowicie typ napędu. Są wyposażone w akumulatory ładowane prądem elektrycznym. Jednak poza tym są bardzo zróżnicowane – tak pod względem konstrukcji i parametrów technicznych, jak i zastosowania. 

Wózki widłowe z napędem elektrycznym – jakie są korzyści z ich eksploatacji?

Wybór wózków widłowych elektrycznych, a nie tych z silnikami spalinowymi czy z napędem na gaz, może być bardzo korzystną decyzją dla Twojego biznesu. Oto najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

1. Wózki widłowe elektryczne można dopasować do potrzeb swojego biznesu

Jest to możliwe, ponieważ urządzenia z napędem elektrycznym są bardzo zróżnicowane. Można wśród nich znaleźć m.in.:

  • klasyczne czołowe wózki widłowe,
  • wózki widłowe elektryczne wysokiego składowania – pozwalające na obsługę bardzo wysokich regałów,
  • wózki unoszące,
  • wózki podnośnikowe,
  • ciągniki,
  • zaawansowane wózki systemowe.

W efekcie każda firma – bez względu na profil działalności czy poziom planowanej intensywności, z jaką będzie użytkowane urządzenie – może dobrać sprzęt, który zapewni najlepszą ergonomię i ekonomię działania.

2. Wózki widłowe z napędem elektrycznym są ekologiczne

Wynika to z prostego faktu: napęd elektryczny nie generuje żadnych spalin. Dlatego też korzystanie z nich jest przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla człowieka. Wybierając więc taki sprzęt, można wpisać się w proekologiczną politykę, co przełoży się na pozytywny wizerunek firmy.

3. Wózki widłowe elektryczne są idealne do wykorzystania w zamkniętych halach

W halach magazynowych czy logistycznych trudno wykorzystać pojazd z napędem spalinowym. Powody są dwa. Po pierwsze – problemem są wydobywające się spaliny, które w dużym stężeniu (nawet przy doskonałym systemie wentylacji mechanicznej) są szkodliwe dla człowieka. Po drugie – chodzi o hałas. Wózki widłowe z napędem elektrycznym pracują znacznie ciszej niż te spalinowe

Sprawdź również: 6 korzyści z wynajmu wózka podnośnikowego elektrycznego

4. Elektryczne wózki widłowe nie są kosztowne w eksploatacji

Ta zaleta dotyczy przede wszystkim nowoczesnych urządzeń wyposażonych w baterie litowo-jonowe, które są wysoce energooszczędne i wydajne. W efekcie pojazdy, zapewniając wydajną pracę. Możliwość doładowywania takich akumulatorów oznacza płynną i bezpieczną pracę bez przestojów.

5. Wózki z napędem elektrycznym są odpowiednie do pracy w małych i dużych zakładach

Na rynku znajdziesz zarówno niewielkie i bardzo kompaktowe pojazdy, które poradzą sobie z pokonywaniem bardzo wąskich i „gęsto zatowarowanych” regałów, jak również te dopasowane do pracy z dużymi obciążeniami i towarami wielkogabarytowymi. A to przekłada się na ich wysoką uniwersalność zastosowania. Tego typu sprzęt sprawdzi się zatem zarówno w niewielkich magazynach przy małych zakładach produkcyjnych, jak i w dużych centrach logistycznych.

Wynajem wózków widłowych elektrycznych – korzystna opcja dla wymagających

Jak pokazuje powyższe wyliczenie, wózki widłowe elektryczne mają wiele zalet – to sprzęt, który przydaje się w niemal każdej firmie. Jest jednak jedno ważne wyzwanie, przed którym staje firma chcąca zdecydować się na takie urządzenie – to cena. Koszt zakupu nowego wózka widłowego z napędem elektrycznym o wysokich parametrach przekracza nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tymczasem wartość takiego sprzętu spada z każdym rokiem. Co zatem zrobić, aby tego uniknąć?

Rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej firm, jest wynajem wózków widłowych elektrycznych. Warto pamiętać, że:

  • to opcja przeznaczona nie tylko dla firm, które potrzebują okazjonalnie takiego urządzenia. Dziś chętnie wybierana jest opcja wynajmu długoterminowego, np. na kilka lat – po zakończeniu umowy wynajmu można po prostu zdecydować się na nowszy model sprzętu,
  • wynajem zapewnia stałe i przewidywalne koszty związane z użytkowaniem wózka elektrycznego – wydatki związane z eksploatacją czy serwisowaniem są najczęściej po stronie firmy wynajmującej,
  • korzystanie z tej usługi daje dostęp do nowoczesnego sprzętu najnowszej generacji – urządzeń, które zostały dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym i zapewniają najwyższą wydajność pracy. Nie ma więc ryzyka, że zawiodą podczas wykonywania zadań,