4 mity na temat wynajmu wózka widłowego
Spis treści
- 1 Mity dotyczące wynajmu wózków widłowych
- 1.1 Mit 1: Wynajem wózków widłowych na dłuższy okres jest całkowicie nieopłacalny
- 1.2 Mit 2: Wynajmując wózek widłowy nie możesz liczyć na opiekę serwisową
- 1.3 Mit 3: Wypożyczone wózki widłowe z napędem gazowym nie mogą być używane w pomieszczeniach
- 1.4 Mit 4: Stan techniczny wynajmowanych wózków widłowych nie podlega kontroli
Mity dotyczące wynajmu wózków widłowych
Zarówno wokół wynajmu wózków widłowych, jak i samych pojazdów powstało wiele mitów. Pomimo ogromnego zainteresowania tego rodzaju urządzeniami, na rynku wciąż można spotkać się z półprawdami na temat ich użytkowania. Pora rozprawić się z fałszywymi informacji odnośnie wózków widłowych.
Mit 1: Wynajem wózków widłowych na dłuższy okres jest całkowicie nieopłacalny
Wózki widłowe to wysoce wyspecjalizowane pojazdy, które niestety nie należą do najtańszych. Wielu firm nie stać na to, by nabyć na własność wózek widłowy. Dotyczy to zarówno przedsiębiorstw, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku, jak i tych, w których dochodzi, np. do długotrwałej awarii wózka widłowego.
Możliwość skorzystania z wynajmu wózka to oferta, która jest doskonała dla praktycznie każdej firmy – zarówno tej, która na co dzień, jak i sporadycznie korzysta z takiego rozwiązania. Dodatkowo wypożyczenie pozwala dopasować czas wynajmu do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Zaletą wynajmu długoterminowego jest znajomość opłaty abonamentowej, która obowiązuje najemcę co miesiąc. Nie ma tutaj ukrytych kosztów – cena opłat pozostaje stała, dokładnie taka, jak w podpisanej umowie! Wszelkie problemy z flotą, badania czy koszty serwisowe pokrywane są przez wynajmującego, nie zaś najemcę. Nawet przy wynajmie wieloletnim to wciąż tańsze rozwiązanie niż zakup nowego wózka widłowego – i to bez konieczności leasingowania pojazdu lub brania kredytu na jego kupno.
Mit 2: Wynajmując wózek widłowy nie możesz liczyć na opiekę serwisową
Brak opieki serwisowej? Na pewno nie u nas! Korzystając z naszej wypożyczalni wózków widłowych, możesz liczyć na pełen serwis przez cały okres najmu. Od pierwszej chwili, gdy podpisywana jest umowa, każdy Klient naszej wypożyczalni może liczyć na pełną opiekę serwisową wraz z dojazdem. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych i kompetentnych fachowców, którzy na miejscu u Klienta naprawiają pojazdy lub w razie potrzeby, zapewniają nowy wózek widłowy na wynajem.
Reagujemy błyskawicznie na wszelkie potrzeby Klientów. Drobna usterka? Awaria? Zadzwoń do nas – zawsze służymy fachową pomocą. Dowiedz się więcej – przeczytaj artykuł: awaria wózka widłowego – co zrobić?
Mit 3: Wypożyczone wózki widłowe z napędem gazowym nie mogą być używane w pomieszczeniach
Jednym z najczęściej powielanych mitów jest ten, który głosi, że wózki widłowe na gaz nie mogą być stosowane wewnątrz pomieszczeń. To oczywiście nie prawda. Jedną z ogromnych zalet tego rodzaju wózków widłowych na wynajem jest to, że modele zasilane propanem mogą być użytkowane zarówno w magazynach czy innych pomieszczeniach zamkniętych, jak i na dworze, m.in. na betonie czy sypkim podłożu.
Skąd wziął się ten mit odnośnie do wózków widłowych? Wózki zasilane paliwem gazowym – propanem, emitują spaliny, poprzez co uważane są za mniej ekologiczne niż modele elektryczne. Mimo to, bez przeszkód można je stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. W przeciwieństwie do wózków widłowych zasilanych benzyną lub olejem napędowym emitują mniej tlenku węgla.
Przeczytaj również: Jaki osprzęt do wózków widłowych można wynająć?
Mit 4: Stan techniczny wynajmowanych wózków widłowych nie podlega kontroli
Często przy wynajmie wózka widłowego spotykamy się z pytaniami: kto jest odpowiedzialny za kontrolę stanu technicznego pojazdów i czy w ogóle wynajmowany sprzęt podlega badaniom UDT? Oczywiście, zarówno wypożyczane wózki widłowego, jak i pojazdy kupione na własność zawsze podlegają nadzorowi Urzędu Dozoru Technicznego (w skrócie określanego jako UDT). Przeprowadza się je cyklicznie, minimum raz w roku.
Badania kontrolne wózków widłowych pozwalają stwierdzić, czy pojazd jest prawidłowo eksploatowany i serwisowany. W trakcie nadzoru technicznego doglądane są wszystkie podzespoły, a także dokumenty pojazdu. Każdego typu wózek widłowy musi przejść badania okresowe, po których zakończeniu Inspektor UDT umieszcza na sprawdzanym pojeździe naklejkę wraz z terminem kolejnego przeglądu.
Pozostaje jeszcze pytanie: w przypadku wynajmowanych wózków widłowych, kto jest odpowiedzialny za przeprowadzenie badań – najemca czy firma wynajmująca? W naszej wypożyczalni wózków widłowych sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy sprawdzić na naklejce, kiedy sprzęt powinien odbyć kolejną kontrolę i zgłosić się do nas! Jako wynajmujący (a zarazem właściciele wózków widłowych) w pełni odpowiadamy za ich stan oraz terminowość wykonywanych badań.