Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych – kiedy warto go rozważyć?
Jednym z najistotniejszych argumentów przemawiających za wynajmem wózków widłowych jest elastyczność tego rozwiązania. Firmy mogą zdecydować się zarówno na długo-, jak i krótkoterminowe wypożyczenie pojazdu. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że najemca nie musi dysponować w swoim otoczeniu zapleczem technicznym – wynajem wózków widłowych wiąże się również z pełną opieką serwisową. Wypożyczalnie to doskonała alternatywa dla zakupu wózków widłowych, pozostaje jednak kwestia: kiedy warto zdecydować na wynajem krótkoterminowy?
Spis treści
Wszystko, co musisz wiedzieć o krótkoterminowym wynajmie wózków widłowych
Wózki widłowe mają wiele różnych zastosowań w przedsiębiorstwach. Poza tym to pojazdy, dla których praktycznie nie ma zadań niemożliwych. Jest wiele sytuacji, w których warto postawić na wynajem krótkoterminowy. Często to najbardziej wydajna opcja, która pozwala szybko cieszyć się pojazdem, bez inwestowania dużych nakładów finansowych.
Kiedy warto skorzystać z wynajmu krótkoterminowego wózków widłowych?
Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują sezonowo skorzystać z usług tego rodzaju pojazdów. Często z takiego rozwiązania korzystają także firmy, w których potrzebny jest dodatkowa maszyna do pracy lub nastąpiła awaria własnej floty. Aby uniknąć przestojów lub utraty zlecenia – można łatwo wynająć wózek widłowy nawet na kilka dni. Z wypożyczalni wózków widłowych korzystają także firmy, które rozważają zakup nowego pojazdu, ale nie wiedzą, na jaki model się zdecydować. Dzięki wynajmowi, można przetestować różne rozwiązania i ustalić, który wózek widłowy najlepiej sprawdzi się w firmie.
Przeczytaj także: Dlaczego wynajem wózków widłowych jest opłacalny?
Finanse a wynajem wózków widłowych
Jednym z bardziej oczywistych argumentów przemawiających za wynajmem wózków widłowych jest fakt, że najemca nie wydaje własnych środków finansowych na zakup nowej floty wózków. Biorąc pod uwagę tzw. mechanizm kosztów alternatywnych, ewentualne środki, dotychczas przeznaczone na zakup wózków, można zainwestować w rozwój przedsiębiorstwa.
Dodatkowo warto zauważyć, że najemca obciążany jest jedną fakturą za wynajem w ciągu miesiąca. Pozwala to na łatwą kontrolę kosztów, które ponosi z tytułu najmu – zawsze wiesz wcześniej, ile musisz zapłacić. Ponadto opłaty za wynajem wózków może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.
Sprawdź również: Ile kosztuje wynajem wózków widłowych?
Kompleksowe wyposażenie dodatkowe
Współpraca z renomowaną wypożyczalnią wózków widłowych to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań. Zaletą krótkoterminowego wynajmu wózków widłowych jest możliwość wypożyczenia również dodatkowego osprzętu. Wiele wypożyczalni oferuje możliwość montażu opcjonalnego sprzętu, jak:
- pozycjonery do wideł,
- paletyzery,
- chwytaki,
- obrotnice,
- szufle,
- pługi.
Pełna opieka serwisowa przez cały okres najmu
Korzystając z dobrej i wysoko ocenianej wypożyczalni wózków widłowych możesz liczyć na pełną opiekę serwisową oraz możliwość wymiany pojazdu na wózek zastępczy w przypadku awarii. Usługa bezpłatnego serwisu stacjonarnego lub mobilnego powinna być zapisana w umowie wynajmu. Dodatkowo to po stronie wypożyczalni leżą wszelkie kwestie związane z badaniami kontrolnymi pojazdów lub dozorem technicznym. Ty jako najemca nie musisz się o to troszczyć!
Skorzystaj z pomocy specjalistów – eksperci w wypożyczalnia wózków widłowych z pewnością doradzą Ci przy wyborze odpowiedniego pojazdu. Wezmą pod uwagę wszystkie aspekty wózków widłowych, po to, by jak najlepiej sprawdziły się one w Twoim miejscu pracy.