Wynajem wózków widłowych na terenie całej Polski

Wózki widłoweWózki widłowe elektryczne

Wózek widłowy akumulatorowy – do jakich prac się przyda?

Artykuł przeczytasz w: 3 minut
Oceń post

Na rynku można znaleźć kilka modeli wózków widłowych. Wśród nich pojawiają się również sprzęty zasilane akumulatorem zamiast silnika spalinowego. Takie modele mają konkretne zastosowania. Do czego najczęściej wykorzystuje się wózek widłowy akumulatorowy? Jakie są jego największe zalety?

Czym jest wózek widłowy akumulatorowy?

Wózek widłowy akumulatorowy to sprzęt, który pozwala na przewożenie różnego rodzaju towarów m.in. po przestrzeniach magazynowych. Takie pojazdy mogą występować w różnych wersjach – zazwyczaj w trzy- i czterokołowej. Napęd akumulatorowy sprawia, że do stosowania takich sprzętów potrzebny jest jedynie prąd. Pojazd nie emituje więc szkodliwych spalin, które mogłyby być prawdziwym zagrożeniem podczas prac wewnątrz budynku.

Wózek widłowy akumulatorowy do transportu wewnętrznego

Wózki widłowe zasilane prądem są znacznie bardziej uniwersalne niż te spalinowe. Wszystko ze względu na fakt, że nie emitują one szkodliwych spalin. Mogą być więc wykorzystywane w przestrzeniach zamkniętych, takich jak np. hale magazynowe. W podobnych pomieszczeniach zastosowanie wózków spalinowych mogłoby skończyć się ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pracowników. Z tego powodu modele akumulatorowe są tworzone głównie z myślą o zastosowaniu wewnętrznym. Są więc bardziej zwrotne, pozwalając na swobodne manewrowanie pomiędzy półkami.

Sprawdź także: Jak dobrać odpowiedni wózek widłowy do magazynu?

Do czego przydaje się wózek widłowy akumulatorowy?

Akumulatorowy wózek widłowy to doskonały wybór w przypadku zakładów przemysłowych, centr logistycznych, a także przestrzeni magazynowych. Ma on dość szerokie zastosowanie. Ze względu na swoją konstrukcję jest wykorzystywany m.in. do:

  • przeładowywania towarów,
  • załadowywania pojazdów ciężarowych,
  • rozładowywania dostaw,
  • transportu wewnętrznego,
  • składowania w regałach.

Warto jednak pamiętać, że poszczególne rodzaje wózków widłowych akumulatorowych znacznie się od siebie różnią. Mogą mieć np. zupełnie odmienny udźwig. Z tego powodu tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego modelu do planowanego zastosowania. Niektóre wózki widłowe podnoszą kilkaset kilogramów, a inne – nawet kilka ton. Przed wybraniem właściwego wariantu warto więc sprawdzić, ile ważą transportowane towary.

Znaczenie ma także zwrotność wózka oraz możliwość wjechania nim w trudno dostępne przestrzenie.

Branże, w których wykorzystuje się akumulatorowe wózki widłowe

Jak widać, wózki widłowe akumulatorowe mogą mieć różne zastosowania. Z tego powodu są one powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Wśród nich można wyróżnić przemysł spożywczy, chemiczny, transportowy, budowlany czy samochodowy. To popularny wybór też w centrach logistycznych, firmach kurierskich oraz magazynach. Wózki widłowe są obecnie niezastąpione, pozwalając na przewożenie różnego rodzaju towarów.

Sprawdź także: Zastosowanie wózków widłowych w transporcie, logistyce i relokacjach

Największe zalety wózków widłowych akumulatorowych

Akumulatorowy wózek widłowy ma wiele zalet. Przede wszystkim chodzi o cichą pracę oraz łatwość obsługi. Nie wytwarza szkodliwych spalin, dlatego jest w pełni bezpieczny i niezwykle uniwersalny. Akumulator musi być jednak regularnie ładowany. Z tego powodu w magazynach czy halach powinny znaleźć się odpowiednie do tego stanowiska.

Przeczytaj także: Akumulator do wózka widłowego – co trzeba o nim wiedzieć?

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy akumulatorowy?

Akumulatorowy wózek widłowy to doskonałe rozwiązanie do wielu obiektów, w których trzeba przewozić towary i dość ciężkie konstrukcje. Nie musisz jednak kupować własnego pojazdu. Często koszt zakupienia całej floty wózków jest duży i niemal nieosiągalny dla właściciela przedsiębiorstwa, zwłaszcza nowego. Wówczas znacznie lepszym pomysłem okazuje się wynajęcie sprzętu, a w późniejszym czasie nabycie własnych urządzeń, gdy przychody się zwiększą.

Wynajem wózków akumulatorowych to dobra opcja także w sytuacji, gdy korzystasz z takich sprzętów rzadko lub potrzeby Twojej firmy regularnie się zmieniają. Po kilku miesiącach można bowiem zdecydować się na nowsze modele czy wózki o nieco innych parametrach, takich jak np. ich wielkość czy udźwig. Firmy zajmujące się wynajmem wózków regularnie poszerzają swoją ofertę, dlatego trafiają w gusta wymagających użytkowników sprzętu.

Wózki wynajęte są również serwisowane przez samą firmę, która ich użycza. To niezwykle wygodne rozwiązanie, gdy nie chcesz inwestować sporej sumy w tego typu sprzęt. Obecnie istnieje opcja wypożyczenia wózków na dowolny czas, co jest świetną informacją dla początkujących firm, bez względu na ich wielkość.