Wynajem wózków widłowych – jak elastyczne mogą być okresy wynajmu?
Outsourcing sprzętu to dla wielu firm okazja do tego, aby zwiększyć swój potencjał bez konieczności inwestowania znaczących środków finansowych. Doskonale wpisuje się w to wynajem wózków widłowych, które są wypożyczane na określonych, zwykle elastycznych, korzystnych dla najemcy warunkach. Przedsiębiorstwo nie musi organizować budżetu na zakup własnych pojazdów czy brać na nie kredytu – może korzystać z floty dostarczanej przez podmiot zewnętrzny. Jak długo? Możliwości jest sporo, co stanowi jedną z największych zalet tego rozwiązania.
Spis treści
Outsourcing wózków widłowych
Największe wyzwanie, przed jakim stoją firmy produkcyjne, związane jest zazwyczaj z kwestiami finansowymi. Zakup nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości jest w stanie pochłonąć znaczące środki.
To sprawia, że wiele przedsiębiorstw szuka innych rozwiązań. Pod tym względem doskonale sprawdza się outsourcing wózków widłowych czy innego sprzętu. Poza dostępem do maszyn i pojazdów wysokiej klasy, zamawiający może liczyć także na ich serwisowanie, konserwację, urządzenia zastępcze w razie awarii, jak również na fachowe doradztwo. Ogromną zaletą tego typu usług jest możliwość dość swobodnego wyboru długości trwania wynajmu.
Ile może trwać wynajem wózków widłowych?
Dzięki elastycznej ofercie i różnym typom świadczonych usług, firmy zainteresowane dostępem do wózków widłowych mogą liczyć na ogromną swobodę – nie tylko finansową, ale też związaną z dostosowywaniem czasu trwania świadczonych usług. Outsourcing wózków widłowych realizowany jest bowiem w dwóch (szerokich) zakresach – krótkoterminowym i długoterminowym. W obu przypadkach można mówić o znaczących zaletach wynajmu, dlatego warto te usługi omówić osobno.
Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych
To rozwiązanie kierowane do firm, które dodatkowego sprzętu nie potrzebują na stałe. Wózki widłowe dostarczane są im tylko wtedy, gdy faktycznie zachodzi taka potrzeba. Może do tego dojść między innymi w kilku poniższych sytuacjach:
- zwiększona (na przykład okresowo) liczba zamówień,
- chwilowa awaria własnego sprzętu,
- jednorazowa realizacja większego, nadplanowego projektu.
Ile może trwać taki wynajem wózków? Nawet tylko jeden dzień! Wszystko zależy od potrzeb i wymagań firmy zamawiającej. W ten właśnie sposób jest ona w stanie zwiększyć elastyczność swoich działań. Wynajem krótkoterminowy to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe staje się szybkie i sprawne reagowanie na zmienną sytuację rynkową i to, co dzieje się w przedsiębiorstwie.
Warto podkreślić, że tego typu usługi krótkoterminowe zapewniają także między innymi serwisowanie i konserwację sprzętu (nie są one w żaden sposób ograniczane czy modyfikowane względem tego, co obejmuje wynajem długoterminowy). To finansowo korzystne dla firmy i umożliwia sprawne jej funkcjonowanie.
Długoterminowy wynajem wózków widłowych
Wynajem długoterminowy pozwala na swobodne przygotowanie i bezpieczne zrealizowanie zakrojonej na szeroką skalę strategii rozwoju przedsiębiorstwa – outsourcing daje możliwość korzystania nawet do 7 lat z wózków widłowych różnego typu – zależnie od indywidualnych potrzeb i warunków (modele spalinowe, wózki elektryczne, wózki specjalistyczne i wiele, wiele innych). Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby na stałe wynajmować flotę pojazdów, na której oparta zostanie codzienna działalność firmy.
Wynajem długoterminowy jest opłacalny pod względem finansowym. Im dłuższy jest bowiem okres, na który wypożycza się sprzęt, tym niższa opłata za jeden dzień pracy urządzenia. Podobnie jak w przypadku usług krótkoterminowych, zamawiający przy najmie długoterminowym może liczyć na szereg usług dodatkowych, związanych między innymi z serwisowaniem, konserwacją wózków, dostarczeniem sprzętu zastępczego w razie awarii czy też fachowym doradztwem. Dzięki kompleksowej usłudze nic nie jest pozostawione przypadkowi.
Jak przebiega wynajem wózków widłowych?
Skoro wiadomo już, na jak długo dostarczone mogą być pojazdy, warto na koniec zastanowić się nad całą procedurą wynajmu wózków. Na samym początku strony omawiają wszelkie szczegóły umowy – długość jej trwania, zakres świadczonych usług etc. Zamawiający (przy ewentualnej pomocy doradczej wynajmującego) podejmuje wtedy decyzję związaną z liczbą oraz typem wypożyczanych wózków widłowych. Pozwala to optymalnie dobrać sprzęt pod każdym możliwym względem (mowa tu między innymi o udźwigu, rodzaju napędu czy wysokości podnoszenia). Na podstawie wymagań, jakie przekazuje klient, dobiera się urządzenia najlepsze do danych warunków i potrzeb. Na koniec, gdy wszystkie szczegóły są już ustalone, realizowana jest dostawa sprzętu pod wskazany adres.