Wynajem wózków widłowych na terenie całej Polski

Wózki widłowe

8 pytań, które warto zadać przed wynajmem wózka widłowego

Artykuł przeczytasz w: 3 minut
Oceń post

Masz w planach wynajem wózków widłowych? Zanim wybierzesz konkretnego partnera oraz sprzęt, przeanalizuj dobrze oferty dostępne na rynku. Konkurencja w tej branży jest coraz większa, a o tym, czy dana propozycja jest korzystna czy nie, mogą zadecydować szczegóły. Zobacz, jakie pytania warto zadać przed podpisaniem umowy.

1. Na jaki czas jest możliwy wynajem wózka widłowego?

Na jaki czas potrzebujesz pojazdu transportu bliskiego? Na kilka dni, miesięcy, a może lat? Z doświadczenia wiemy, że klienci, zainteresowani wynajmem wózka widłowego, mają bardzo zróżnicowane potrzeby. Niektórzy chcą wypożyczyć sprzęt na krótko – np. jako wsparcie w szczycie sezonu. Inni opierają całą infrastrukturę firmową na wynajmie wózków. Ważne więc, aby wypożyczalnia wózków widłowych zapewniała dużą elastyczność w kwestii czasu wynajmu – dając Ci możliwość określenia czasu współpracy.

Tak właśnie jest u nas – możesz zdecydować się na wypożyczenie sprzętu nawet na 1 dzień, ale także na kilka lat. Taka elastyczność daje Ci – jako klientowi – pełną swobodę realizacji celów biznesowych.

Przeczytaj również: Jakie są korzyści z podpisania długoterminowej umowy wynajmu wózków widłowych?

2. Od kiedy będzie dostępny wynajęty wózek widłowy?

W naszej branży najczęściej sprawdza się powiedzenie „czas to pieniądz” – zwłaszcza, gdy interesuje Cię wynajem krótkoterminowy wózków widłowych. Dlatego upewnij się, jak szybko zostanie zrealizowane Twoje zamówienie na sprzęt. Pamiętaj: firma, która ma wiele oddziałów na terenie całego kraju, a także szeroką flotę pojazdów transportu bliskiego, najczęściej może udostępnić sprzęt właściwie „od zaraz”.

3. Ile lat mają wózki widłowe w wypożyczalni?

Jakość wypożyczanego sprzętu ma znaczenie – w końcu istotne jest, aby niezawodnie realizował on postawione przed nim zadania, a jednocześnie pracował wydajnie. Jednym z czynników, które dają taką gwarancję, jest nieduży wiek wózków do wynajęcia. Sprzęt dużo starszej generacji może wymagać np. ponoszenia wyższych kosztów eksploatacyjnych.

4. Jakie typy wózków widłowych na wynajem są dostępne?

Im szersza flota pojazdów transportu bliskiego jest dostępna w wypożyczalni wózków widłowych, tym więcej masz możliwości dobrania odpowiedniego sprzętu. Jeśli w katalogu jest tylko kilka podstawowych modeli wózków czołowych elektrycznych i spalinowych, pytanie czy dobierzesz spośród nich sprzęt, który realnie sprosta Twoim oczekiwaniom. Jeżeli masz iść na kompromisy, np. w kwestii udźwigu czy mocy… lepiej poszukaj innej wypożyczalni sprzętu.

Wózki widłowe różnią się między sobą parametrami technicznymi. Im szerszą flotą dysponuje wypożyczalnia, tym większa szansa, że znajdziesz sprzęt o optymalnej specyfikacji.

5. Kto odpowiada za serwis wynajętych wózków widłowych, także w kwestii kosztów?

To pytanie istotne przede wszystkim wówczas, gdy w grę wchodzi wynajem długoterminowy wózków widłowych. Wówczas w toku pracy może być potrzebna konserwacja sprzętu lub też może dojść do jego uszkodzenia. Jaką politykę ma wypożyczalnia w tej kwestii? 

W dobrych firmach możesz liczyć na bezpłatny serwis wynajętego sprzętu przez cały okres trwania umowy. To oznacza, że jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, po prostu zgłaszasz się do wypożyczalni. To ona przysyła na miejsce mechaników i serwisantów, którzy szybko i zgodnie ze sztuką uporają się z usterką.

Sprawdź także: Serwis wózków widłowych – gwarancja bezpiecznego sprzętu

6. Czy w razie awarii sprzętu przy wypożyczeniu widlaka jest dostępny pojazd zastępczy?

To rozwiązanie jest znane ze świata motoryzacji. Coraz częściej standardem jest możliwość otrzymania samochodu zastępczego w ramach ubezpieczenia pojazdu, jeśli ten ulegnie uszkodzeniu. Jak jest w przypadku wynajętych wózków widłowych? To bardzo ważna sprawa – dłuższy brak dostępu do odpowiedniego sprzętu może spowodować kosztowne przestoje w pracy zakładu. Nie możesz sobie na to pozwolić. Dlatego upewnij się, że wynajem wózka widłowego obejmuje dostarczenie pojazdu zastępczego, jeżeli awaria wypożyczonego sprzętu nie może być szybko usunięta.

7. Jakich formalności trzeba dopełnić przy wynajmie wózka widłowego?

Co do zasady: w dobrej wypożyczalni wózków widłowych formalności są ograniczone do minimum. Jeżeli firma, z którą chcesz nawiązać współpracę, oczekuje od Ciebie „miliona podpisów” i wielu zabezpieczeń oraz ma bardzo rozbudowany proces wynajmu – poszukaj innego partnera. Bez trudu znajdziesz takiego, który stawia na minimum formalności. 

8. Czy można wymienić wypożyczony wózek widłowy na inny w trakcie jego najmu?

Wbrew pozorom, odpowiedź najczęściej będzie brzmiała „nie” – w końcu umowę podpisujesz na wynajem wózka widłowego konkretnego typu. Zupełnie inną sytuacją jest, gdy wózek, który użytkujesz ulegnie awarii, która uniemożliwia jego pracę przez dłuższy czas. W  takiej sytuacji dobre wypożyczalnie gwarantują otrzymanie pojazdu zastępczego.

Więcej informacji na wyżej wymienione kwestie uzyskasz kontaktując się z naszą wypożyczalnią. Zadzwoń lub napisz też, jeśli potrzebujesz pomocy przy doborze optymalnego sprzętu. Zapraszamy!