Wózek widłowy – czy warto go wynająć?
W twojej firmie potrzebny jest nowy wózek widłowy? Chcesz kupić dodatkowe urządzenie dla nowych pracowników? A może poprzedni wózek odmówił posłuszeństwa i jak najszybciej potrzebny ci dodatkowy sprzęt? Wielu przedsiębiorców stoi przed dylematem: kupić nowy wózek czy zdecydować się na wynajem wózków widłowych. Wszystko zależy od potrzeb firmy oraz jej możliwości finansowych; obie opcje mają swoje zalety oraz wady.
Spis treści
Zakup wózka widłowego – czy warto?
Planujesz zakupić nowy wózek widłowy? Ceny wahają się od 30 do nawet 200 000 złotych. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj urządzenia wybierzesz. Jeśli chodzi o zakup, decydują się na niego przede wszystkim firmy których codzienna praca opiera się właśnie o wózki widłowe (na przykład magazyny). Choć zakup jest sporą inwestycją, to jednak od razu zyskuje się sprzęt do codziennej eksploatacji, a własny wózek można po kilku latach odsprzedać. Jeśli posiada się kilka lub kilkanaście wózków widłowych, bieżące utrzymanie wyposażenia z pewnością nie jest problemem.
Zakup wózka wiąże się bowiem także z koniecznością regularnych przeglądów i serwisowania, a także wymianą opon i innych zużytych części. W twojej firmie nie ma pracownika zajmującego się flotą? Nie wiesz, gdzie możesz naprawić zepsuty wózek oraz gdzie wykonać przegląd? A może korzystasz z wózka jedynie sporadycznie? Zastanów się w takiej sytuacji nad wynajmem.
Wózki widłowe: używane czy nowe?
Nowy czy używany wózek widłowy? Cena tego drugiego jest zdecydowanie niższa, dlatego więcej firm może pozwolić sobie na to rozwiązanie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wózki widłowe używane mogą charakteryzować się dużym zużyciem, a to z kolei przekłada się na konieczność kosztownych napraw. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem używanego wózka widłowego, zwracaj uwagę na liczbę przepracowanych motogodzin, rok produkcji oraz liczbę przeprowadzonych napraw.
Potrzebujesz wynająć wózek widłowy? Sprawdź ofertę wypożyczalni – współpracujemy z firmami na terenie całej Polski.
Rodzaje wózków widłowych – jaki wózek wybrać?
W jaki wózek widłowy zainwestować? Jeśli chodzi o typy wózków widłowych, wybór jest naprawdę duży. Podstawowy podział polega na rozróżnieniu wózków elektrycznych oraz spalinowych (wśród nich znaleźć możesz między innymi wózek widłowy gazowy). Wózki elektryczne preferowane są jako rozwiązanie do pomieszczeń, ponieważ nie generują spalin. Z kolei wózki spalinowe wykorzystywane są do pracy w trudniejszych warunkach. Wózek czołowy to standardowe urządzenie o charakterystycznych widłach umieszczonych z przodu urządzenia; jest niemal uniwersalne i sprawdzi się w zasadzie w każdym magazynie. Z kolei wózek boczny wyposażony jest w widły zamontowane prostopadle do pozycji operatora. Ten rodzaj wózka wyróżnia także duża maksymalna wysokość podnoszenia ładunków. Zastanawiasz się, jaki wózek jest optymalny do twojej firmy? Przed zakupem zdecyduj się na wypożyczenie: dzięki temu poznasz zarówno zalety, jak i wady poszczególnych rodzajów wózków widłowych.
Potrzebujesz więcej informacji na temat wózków widłowych? Sprawdź zastosowanie wózków widłowych w transporcie, logistyce i relokacjach.
Wynajem wózka widłowego: propozycja dla każdej firmy
Jeśli z wózka korzystasz raczej sporadycznie lub sezonowo, wynajem wózka widłowego to najlepsze rozwiązanie. Pojazdy możesz wynająć zarówno na krótki, jak i dłuższy okres. Szeroki wybór sprzętu sprawia, że możesz dobierać wózki widłowe do bieżących potrzeb firmy. Nie musisz martwić się o serwisowanie czy przeglądy. Jeśli trzeba zrealizować konkretne zadania na placu budowy czy w magazynie, postaw na możliwości, jakie niesie wypożyczalnia wózków.
Najem krótko- i długoterminowy: wypożyczalnia wózków widłowych
Wynajem krótkoterminowy wózków widłowych pozwala na wypożyczenie wózka nawet na jeden dzień. Jeśli akurat jakiś pojazd odmówił posłuszeństwa w twojej firmie, bez problemu zastąpisz go wypożyczonym. Z kolei najem długoterminowy pozwala na sezonowe korzystanie z wózków widłowych, a kalkulator wynajmu długoterminowego umożliwia znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania. W wypożyczalni znajdziesz różne rodzaje wózków widłowych – możesz dzięki temu sprawdzić, w jakie wózki warto zainwestować w przyszłości.
Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą firmę, czy też dopiero rozkręcasz swoją działalność, wypożyczalnia wózków widłowych daje wiele możliwości. Co miesiąc opłacasz fakturę, a w przypadku jakichkolwiek problemów możesz liczyć na pomoc wypożyczalni. Niespodziewana awaria? Nie musisz szukać warsztatu czy zamawiać części do wózka widłowego: wypożyczalnia zajmuje się wszystkim, a tobie podstawia sprawny wózek. W ten sposób praca magazynu czy hali nie jest wstrzymywana z powodu awarii.
Przeczytaj także: Koszt wynajmu wózka widłowego – od czego zależy?
Co ważne, umowa najmu nie pomniejsza zdolności kredytowej firmy oraz nie wiąże się z jednorazowym dużym wydatkiem. Twoi pracownicy nie posiadają uprawnień do kierowania wózkiem widłowym? Profesjonalna wypożyczalnia umożliwia także najem wózka wraz z operatorem. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup nowego lub używanego wózka widłowego, wynajem jest bardzo dobrą alternatywą. Czy to rozwiązanie ma jakieś minusy? Owszem – w przypadku najmu krótkoterminowego jest to stosunkowo wysoka cena, jednak w tym wypadku płacisz przede wszystkim za możliwość szybkiego zastąpienia zepsutego wózka czy doposażenia magazynu.